Zabiegi

Konsultacje specjalistyczne

Współczesna konsultacja flebologiczna powinna być przeprowadzona zawsze w połączeniu z badaniem USG Doppler żył, w tym z oceną naczyń żył miednicy małej i jamy brzusznej. W Klinice Flebologii w razie konieczności stosowana jest zawsze ocena całościowa. Po każdej konsultacji flebologicznej pacjentka powinna otrzymać informację, czy jest wymagana u niej tzw. rozszerzona ocena układu żylnego.

Po rzetelnie przeprowadzonym badaniu ultrasonograficznym pacjentka powinna otrzymać wytyczne odnośnie konieczności wykonania dodatkowych badań obrazowych. Takie badania jak wenografia rezonansu magnetycznego, wenografia tomografii komputerowej, USG wewnątrznaczyniowe (IVUS) czy flebografia cyfrowa, służą do oceny stopnia zaawansowania niewydolności żylnej miednicy, określenia dokładnej anatomii układu żylnego, wykluczenia innych patologii i wreszcie do zaplanowania samej procedury leczniczej.

Pacjenci po odbyciu konsultacji flebologicznej i przeprowadzeniu diagnostyki rozszerzonej mają ustalany indywidualny plan leczenia swojej choroby. Diagnostyka i stosowane terapie mają zawsze na celu leczenie maksymalnie przyczynowe.

 

Współczesna konsultacja flebologiczna rozpoczyna się zawsze od badania USG Doppler żył

Dowiedz się czym najczęściej objawia się niewydolność żylna miednicy i na co w szczególności należy zwrócić uwagę.