Zakres

Zabiegi Żylne

Współczesne zabiegi żylne wykorzystywane w leczeniu niewydolności żylnej miednicy zdominowane zostały przez procedury wewnątrznaczyniowe. Techniki chirurgii naczyniowej wykorzystywane są obecnie bardzo rzadko, dotyczą mniejszego odsetka niż 3% pacjentek.

Stosowane techniki zabiegowe, takie jak: embolizacja żylna, wenoplastyka żylna czy stentowanie żył, to procedury niezwykle precyzyjne, odznaczające się znikomą bolesnością. Większość zabiegów żylnych w leczeniu niewydolności żylnej miednicy odbywa się z dostępu przezskórnego, bez cięć na skórze. W zależności o typu procedury zakładane są różnego rodzaju atraumatyczne koszulki naczyniowe, przez które lekarze flebolodzy i radiolodzy interwencyjni precyzyjnie dostają się do nieprawidłowo działających naczyń żylnych. Procedury przeprowadzane przez naszych lekarzy wykonywane są zawsze pod kontrolą aparatury rentgenowskiej i ultrasonograficznej z znieczuleniu miejscowym.

Każda z procedur zabiegowych obejmujących naprawę żył miednicy i jamy brzusznej powinna być przeprowadzana w asyście zespołu anestezjologicznego. Pacjent poddany tego typu zabiegom powinien być poddany pozabiegowej obserwacji. Nadmiernie szybka pionizacja pacjenta nie jest podejściem właściwym. W większości przypadków pobyt pacjenta trwa od 3 do 5 godzin (wszystko w zależności od złożoności wykonywanej procedury).

 

Zakładanie dostępu naczyniowego przed zabiegiem embolizacji żylnej (Pracownia Naczyniowa Kliniki Flebologii)

Dowiedz się czym najczęściej objawia się niewydolność żylna miednicy i na co w szczególności należy zwrócić uwagę.