dr hab. n. med. Tomasz Grzela

flebolog, radiolog

dr hab. n. med. Tomasz Grzela

dr hab. n. med. Tomasz Grzela – specjalista chirurgii, flebolog.

W Klinice Flebologii zajmuje się diagnostyką i pełnoprofilowym leczeniem chorób żył!

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe
Współzałożyciel Kliniki Flebologii – wyjątkowej placówki specjalistycznej na mapie Polski, zajmującej się kompleksowo diagnostyką i leczeniem wszystkich chorób układu żylnego.

Dr hab. n. med. Tomasz Grzela to absolwent i pracownik Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od roku 1993 do chwili obecnej pracuje w Pracowni Biologii Molekularnej (dawniej – Pracowni Hodowli Tkanek) Centrum Biostruktury Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM), gdzie poza pracą dydaktyczną ze studentami medycyny i doktorantami prowadzi również badania naukowe nad mechanizmami gojenia ran przewlekłych i patogenezą niewydolności żylnej. Od lat prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu flebologii w ramach kształcenia specjalistycznego ogranizowanego przez Klinikę Flebologii w Warszawie.

Wraz z doktorem Cezarym Szarym i Justyną Wilczko jest współautorem nowego systemu klasyfikacji niewydolności żylnej miednicy i kompleksowego oraz przyczynowego modelu leczenia niewydolności żylnej jako całości.

W latach 1996-2006 był asystentem w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej Centralnego Szpitala Klinicznego WUM.