dr n. med. Piotr Rubisz

ginekolog

dr n. med. Piotr Rubisz

dr n. med. Piotr Rubisz – ginekolog

Studia ukończył z wyróżnieniem i nagroda Rektora. Doświadczenie i umiejętności Dr Piotr Rubisz zdobywał w I Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Odbył liczne praktyki i szkolenia specjalistyczne m.in. na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej – Universitatsklinikum Carl Gustav Carus Dresden an der Technischen Universitat Dresden, Drezno, Niemcy. Bierze aktywny udział (jako wykładowca i słuchacz) w licznych kongresach, sympozjach medycznych z zakresu ginekologii i położnictwa.

Od 2005 roku związany zawodowo z centrum leczenia endometriozy skutecznie i małoinwazyjnie lecząc pacjentki z najcięższymi postaciami endometriozy, a także innymi schorzeniami ginekologicznymi. Tematem rozprawy doktorskiej Piotra Rubisza była ekspresja białek proliferacyjnych w mięśniakach macicy u kobiet, którą obronił z wyrażeniem.
W swojej pracy zawodowej szczególną uwagę poświęca pacjentkom z przewlekłym bólem miednicy w przebiegu endometriozy, mięśniaków macicy oraz innych schorzeń ginekologicznych.